Kouluttajat

  • kouluttaja-asioissa lähetä viesti koulutuksestanne myös Lasyn sihteerille sekä puheenjohtajalle

PÄÄTUOMARIKOULUTTAJA
Juhani Laaksonen
p. 0400 915 097
v.juhani.laaksonen@gmail.com

LÄHETTÄJÄKOULUTTAJA
Aimo Hono
p. 050-3537250
aimo.hono@kymp.net

KÄVELYTUOMARIKOULUTTAJA
Kari Lahtinen
p. 040 049 7743
kari.lahtinen@ppm.inet.fi 

KUULUTTAJAKOULUTTAJA
Jari Unelius
p. 040 702 9236
jari.unelius@lahti.fi

MAALIKAMERAKOULUTTAJA
Antti Salopuro
p. 040 709 9909
antti.salopuro@lamk.fi

TULOSPALVELUKOULUTTAJA
Pertti Vainio
p. 040 662 3362
pvainio88@gmail.com

YLEISURHEILUOHJAAJA- JA VALMENTAJAKURSSIT
tiedustelut
Jaakko Erkinheimo
jaakko.erkinheimo@sul.fi
p. 044 358 6925

SEURAKOULUTTAJA (aluejärjestö)
Kustaa Ylitalo
p. 040 839 0446
kustaa.ylitalo@phlu.fi

OPETTAJAKOULUTUS & KOULULAISKILPAILU
Matti Hannikainen
p. 044 257 4545
matti.hannikainen@lahdenahkera.fi