Piiriottelu - LASY KYMY EKY

2021

Perinteinen LASY-KYMY-EKY -piiriottelu käydään tänä vuonna Iitin Ravilinnan kentällä to 15.7. 

Piiriottelussa kilpaillaan 17-sarjassa ja osanottokelpoisia ovat 2004-2007 syntyneet urheilijat.

Tavoitteena on saada mahdollisimman moneen lajiin vähintään kaksi, mutta mielellään neljä Lasyn urheilijaa. Toivottavasti kilpailu mahtuu urheilijoidemme ohjelmaan ja saadaan kasaan mahdollisimman kilpailukykyinen joukkue. 

Tänä vuonna otetaan kiertopalkinto Lahteen!

Mikäli valmennettavallasi on halua kilpailla piiriottelussa, niin joukkueen kokoamista helpottaa mahdollisimman pikainen tieto. Kilpailukalenterin mukainen viimeinen ilmoittautumispäivä on 13.7., joten viimeistään pe 9.7. tulee olla lähtijät selvillä.

Ilmoita tämän sivun kaavakkeella mikäli olet käytettävissä. 
Lasyn nimetty vastuuhenkilö ilmoittaa joukkueen kootusti kilpailukalenterin kautta.

Toivottavasti välitätte viestiä eteenpäin niille valmentajille / urheilijoille / huoltajille, joita tämä kilpailu koskee.


2021 Iitti Kausala

  • Ravilinnan kenttä
  • Yhteiskyyti Radiomäeltä klo 15:30


Piiriottelulajit

Sarja on 17, mutta kisa on tarkoitettu 14-17-sarjalaisille

M17: 200m, 800m, 110m aj, 2000m ej, korkeus, seiväs, pituus, kuula, kiekko, keihäs
4 x 100m, 4 x 400m

N17: 200m, 800m, 100m aj, 2000m ej, korkeus, seiväs, pituus, kuula, kiekko, keihäs
4 x 100m, 4 x 400m



Säännöt

  • Lasysta voi osallistua kenttälajeihin 4 urheilijaa ja juoksulajeihin 5 urheilijaa , pistelaskuun 2 parasta.
  • Mikäli ilmoittautuneita enemmän kuin yllämainitut niin valitsemme kisaajat PB/SB tulosten perusteella.
  • Alustavan urhelijalistauksen tarkoitus on tehdä joukkueen runko joka voi muokkautua tulosten parantuessa/poisjääntien seurauksena
  • Uusien tuloksien perusteella joukkuetta voidaan muokata 6.7 asti.
  • Kilpailu on tarkoitettu 14-17-vuotiaille, yksittäinen urheilija voi osallistua niin moneen lajiin kuin haluaa aikataulun puitteissa.
  • Huom. lajit 17-sarjan välinepainoilla ja aitaväleillä

Alustavia nimiä

  • Tilastopajasta koottu alustava joukkue
  • Jos et ole listalla täytä silti lomake jos olet käytettävissä, kirjoita myös lisätietoihin tuloksesi lajeista joissa olet valmis edustamaan
  • Jos olet listalla ilmoita pääsysi lomakkeella jokatapauksessa, pääsen / en pääse. Tärkeää!
M172021



200mAnton 
Mustonen
Luukas 
Kemppainen o
Anton 
Riihilahti o
Matias Salminen oValtteri Virtanen o
800mKasper 
Lindeberg
Roni-Eemil 
Norrbacka o
Jesper 
Huovinen o


110m aj.Eerik
Mäkelä
Matias 
Nieminen o
Pyry
Nieminen o


2000m ej.xxxxxxxxxxx


korkeusVille 
Vihertö o
Atte
Tuominen
Pyry 
Nieminen o
Matias 
Nieminen o
seiväsEerik 
Mäkelä
Eelis Hynninen oOlavi 
Siven
Matias 
Nieminen o

varalla: Pyry Nieminen


pituusVille 
Vihertö o
Benedict Seppälä oMatias 
Salminen o
Miska Johansson





kuula 5kgOnni 
Rustholkarhu
Pyry 
Selin


kiekkoOnni 
Rustholkarhu
Pyry 
Selin
Tobias 
Moreno o
Oliver 
Koskelainen
keihäs 700gAtte 
Tuominen
Anton 
Mustonen
Benedict
Seppälä o


4x 100mAnton 
Mustonen
Matias 
Salminen o
Tobias 
Moreno o
Eerik Mäkelä

Luukas 
Kemppainen o
Benedict
 Seppälä o
Valtteri 
Virtanen o
Rico 
Sievänen

varalla: Anton Riihilahti o, Santtu Kekkonen

4x 400mAnton 
Riihilahti o
Roni-Eemil 
Norrbacka o
Kasper 
Linderberg
Luukas 
Kemppainen o



















N172021



200mJenni 
Väänänen
Veera 
Reponen o
Jenni 
Seppälä o
Silja 
Niemi
Celina 
Salonen
800mInka 
Peltola o
Sofia 
Rinne o
Minttu 
Kaukonen
Emma 
Riihilahti o
Sanni
Koivisto
100m aj.Emelia 
Kariola
Edith 
Rantala
Minttu Kaukonen

2000m ej.Ea 
Vuori o




korkeusViivi 
Kupiainen o
Viivi 
Ripatti o
Lara
Virkkunen o
Nanna 
Huvinen o
seiväsMinnea 
Mustonen
Jessica 
Huovinen o



pituusSofia 
Puolakanaho o
Celina 
Salonen
Alisa 
Rauhamaa
Alexandra 
Vilander






kuula 3kgTiina 
Järvinen o
Joanna 
Puukka o
Aada
Sipiläinen o


kiekko
1kg
Alice 
Koskelainen
Pinja 
Muotka
Viivi 
Kupiainen o
Alisa 
Rauhamaa
keihäs 500gAlice 
Koskelainen
Aada 
Sipiläinen o
Jenni 
Väänänen







4x 100m1. Jenni Seppälä o2. Silja Niemi3. Alexandra
Vilander
4. Veera 
Reponen o

varalla
Celina 
Salonen
Emmi Piispanen






4x 400mCelina 
Salonen
Emmi 
Piispanen o
Emma
Riihilahti o
Sofia Rinne o

varalla:
Inka Peltola